Organization Calendar (Markham Waxers)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 19, 2020-Feb 08, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Rep - Midget (Under-18/U18) AAA - peterborough Tournament
Rep - Novice (Under-9/U9) AA - Whitby Winter Classic
Rep - Atom (Under-11/U11) AAA - The Cup North American
Rep - Minor Peewee (Under-12/U12) AAA - Great Lakes Cup Tournament
Rep - Atom (Under-11/U11) A - Rochester Empire Cup
Rep - Minor Peewee (Under-12/U12) A - Capital Winter Classic
MD - Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue - West London Competitive Tournament
Rep - Minor Atom (Under-10/U10) AAA - Nations Cup
Rep - Minor Bantam (Under-14/U14) AAA - The Cup North American
Rep - Minor Midget (Under-16/U16) AAA - Peterborough Tournament
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
8:00 AM-9:30 AM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
8:15 AM-9:45 AM
vs. Oakland Jr. Grizzlies
Kensington Valley
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
8:55 AM
@ St. Louis Blues
Lockport Cornerstone
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
11:00 AM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [MNVSEL060]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
12:00 PM-1:15 PM
vs. Barrie Colts
Markham Village [MA-AA-19-054]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
12:30 PM
@ Southern Tier Admirals
Lockport Cornerstone
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
1:15 PM-2:45 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Markham Village [OMHA-PW-AE-A!2]
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
1:30 PM
@ Richmond Hill Stars
Elgin Barrow (East) [A-AA-19-014]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
2:00 PM-3:15 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Milliken Mills CC [O-A-AE1-Q3-2]
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
2:30 PM-4:30 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
2:45 PM-4:15 PM
vs. TNT Tornados
Markham Village [P-AA19-036]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
3:15 PM-4:45 PM
vs. Georgina Blaze
Milliken Mills CC [OMHA-MP-AE-C12]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
4:15 PM-5:30 PM
vs. TNT Tornados
Markham Village [MP-AA19-036]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
4:30 PM
@ Elgin Middlesex
Lockport Cornerstone
Rep
Midget (Under-18/U18) A
5:00 PM
@ King Rebellion
Trisan Centre [O-M-A19-B3]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
5:15 PM
@ Bradford Bulldogs
Bradford Leisure (Green) [O-MA-AE-20-C-RR6]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
5:30 PM-7:30 PM
vs. Oshawa Generals
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
6:00 PM-7:30 PM
vs. Aurora Tigers
Milliken Mills CC [MB-MD19-015]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
6:30 PM
@ Oshawa Generals
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
6:30 PM
@ Bradford Bulldogs
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
7:00 PM-8:00 PM
vs. Willowdale
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
7:25 PM
@ Aurora Tigers
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
7:30 PM-9:00 PM
vs. Peterborough Petes
Milliken Mills CC [B-MD19-070]
MD
Midget (Under-18/U18) MD
7:30 PM-9:30 PM
vs. Barrie Colts
Markham Village [M-MD19-047]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
8:10 PM
@ Barrie Colts Blue
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
8:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
6:00 PM-7:30 PM
vs. Barrie Colts
Mount Joy Arena [MP-AA19-032]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
RS
Initiation (Under-7/U7)
6:45 PM-7:45 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
7:00 PM-9:00 PM
vs. Peterborough Petes
Angus Glen (West) [MM-MD19-069]
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
7:00 PM
@ Innisfil Winterhawks
Innisfil Rec (Red) [YS19-ATRS-024]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AA
7:30 PM-9:30 PM
vs. Barrie Colts
Mount Joy Arena [M-AA19-032]
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
7:30 PM-9:00 PM
vs. Aurora Tigers
Centennial [B-MD19-078]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
8:30 PM
@ TNT Tornados
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
9:00 PM-11:00 PM
vs. Aurora Tigers
Centennial [MM-MD19-052]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
9:00 PM-11:00 PM
vs. North Central Predators
Rep
Midget (Under-18/U18) A
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Player Development Clinic
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
4:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AA
5:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
6:00 PM
@ Barrie Jr Colts
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
6:30 PM-8:00 PM
vs. Peterborough Petes
Centennial [MB-MD19-068]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
6:30 PM
@ Georgina Blaze
Ice Palace (Blue) [O-MA-AE-20-C-RR2]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
8:00 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [O-A-A-20-A3]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
8:00 PM-10:00 PM
vs. Kingston Jr Gaels
Centennial [MB194]
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
10:00 PM-11:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:00 PM-7:00 PM
vs. King Rebellion
Milliken Mills CC [O-A-A-20-A4]
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
RS
Minor Bantam (Under-14/U14) Select
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
7:00 PM-8:30 PM
vs. York-Simcoe Express
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
7:30 PM-9:00 PM
vs. York-Simcoe Express
Centennial [A207]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
7:45 PM
@ Peterborough Petes
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
8:30 PM-10:30 PM
vs. Aurora Tigers
Mount Joy Arena [MM-MD19-067]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:30 PM-10:00 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
9:00 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [MM-MD19-076]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
9:00 PM-11:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
6:30 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [OMHA-MP-AE-C11]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
6:30 PM-8:00 PM
vs. Ajax-Pickering Raiders
Centennial [MP190]
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
8:00 PM-10:00 PM
vs. York-Simcoe Express
Centennial [M202]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:00 PM
@ Clarington Toros
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
8:30 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [O-MB-AA19-C1]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Peewee (Under-12/U12) Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
5:45 PM-7:15 PM
Practice
RS
Novice (Under-9/U9)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Peewee (Under-13/U13) Select
6:00 PM-7:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Major Clippers
Clatworthy Arena [YS19-PWRS-038]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
6:30 PM
@ Peterborough Petes
Kinsmen (PGHA) [B-MD19-117]
RS
Bantam (Under-15/U15) Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
7:00 PM-8:15 PM
vs. Bradford Bulldogs
Milliken Mills CC [O-MA-A-20-B2]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:15 PM-8:45 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
RS
Minor Bantam (Under-14/U14) Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) A
8:15 PM-10:00 PM
vs. King Rebellion
Milliken Mills CC [O-M-A19-B4]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
8:15 PM
@ Bradford Bulldogs
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
9:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville Arena (A) [MM-MD19-144]
MD
Midget (Under-18/U18) MD
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Goalie Clinic
7:00 AM-9:00 AM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:15 AM-9:45 AM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
12:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
1:00 PM
@ TNT Tornados
Rep
Atom (Under-11/U11) A
1:45 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [O-A-A-20-A5]
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
2:55 PM
@ Aurora Tigers
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
3:15 PM
@ Bradford Bulldogs
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
3:30 PM
@ Ajax-Pickering Raiders
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
3:30 PM
@ Quinte Red Devils
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
4:00 PM-5:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
Milliken Mills CC [O-MA-AE-20-C-RR3]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
4:00 PM-5:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Markham Village [O-MA-AA20-C1]
Rep
Novice (Under-9/U9) A
4:00 PM
@ Bradford Bulldogs
Bob Fallis [NV-A19-011]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
4:50 PM
@ North Central Predators
Rama [MB217]
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
5:00 PM-6:30 PM
vs. East Gwillimbury Eagles
Mount Joy Arena [MNVSEL073]
RS
Initiation (Under-7/U7)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
5:00 PM-6:30 PM
vs. Georgina Blaze
Milliken Mills CC [OMHA-MP-AE-C14]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
5:30 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [O-MM-AA19-B1]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
5:30 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (3) [MP314]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
5:30 PM-7:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
Markham Village [MB-MD19-226]
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
6:00 PM-7:00 PM
vs. Barrie
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
6:30 PM-8:00 PM
vs. Richmond Hill Stars
Milliken Mills CC [O-MP-AA19-A1]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
6:45 PM
@ Peterborough Petes
RS
Atom (Under-11/U11) Select
7:00 PM-8:00 PM
vs. Barrie Major Colts
Crosby Arena [YS19-ATRS-027]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
7:00 PM-8:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
Angus Glen (West) [O-MB-AA19-C2]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
7:00 PM-9:00 PM
vs. Newmarket Redmen
Markham Village [MM-MD19-038]
RS
Minor Peewee (Under-12/U12) Select
7:30 PM-8:30 PM
vs. Georgina Blaze
Stouffville Arena (B) [YS19-PWRS-041]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
8:30 PM-10:00 PM
vs. Richmond Hill Stars
Angus Glen (West) [O-B-AA19-C3]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
9:15 PM-11:00 PM
vs. Peterborough Petes
Centennial [B205]
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
Rep - Novice (Under-9/U9) AA - Leaside Select Invitational
RS - Midget (Under-18/U18) Select - Oshawa Heritage Select Tournament
MD - Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue - Bradford Bulldogs
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
8:00 AM-9:30 AM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
12:00 PM-1:15 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Markham Village [O-A-AE1-Q3-4]
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
1:00 PM
@ Richmond Hill Coyotes
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
1:00 PM
@ Barrie Colts
Allandale Rec (Red) [NV-AA19-007]
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
1:15 PM-2:45 PM
vs. Clarington Toros
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
1:30 PM
@ Clarington Toros
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
2:00 PM-3:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
Milliken Mills CC [NV-A19-042]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
2:00 PM
@ York-Simcoe Express
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
2:30 PM
@ Ajax-Pickering Raiders
Ajax CC (3) [MA102]
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
2:30 PM-4:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
2:45 PM-4:15 PM
vs. Kingston Jr Gaels
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
3:00 PM-4:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
Milliken Mills CC [O-MA-A-20-B4]
Rep
Atom (Under-11/U11) A
3:00 PM-4:30 PM
vs. King Rebellion
Milliken Mills CC [O-A-A-20-A6]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
3:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elgin Barrow (East) [O-MP-AA19-A2]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
3:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville Arena (A) [OMHA-PW-AE-A!3]
RS
Initiation (Under-7/U7)
4:00 PM-5:00 PM
vs. North Toronto
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
4:30 PM-5:45 PM
vs. Aurora Tigers
Milliken Mills CC [O-A-AA-20D3]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
5:00 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [OMHA-MP-AE-C15]
Rep
Midget (Under-18/U18) A
5:00 PM
@ King Rebellion
Trisan Centre [O-M-A19-B5]
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
5:30 PM
@ Ajax-Pickering Raiders
Ajax CC (1) [MB113]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
5:40 PM
@ North Central Predators
Rama [M212]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
6:30 PM
@ TNT Tornados
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
7:00 PM-8:30 PM
vs. Barrie Colts
Angus Glen (West) [B-MD19-066]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
7:30 PM-9:00 PM
vs. MD - Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
Milliken Mills CC [MB-MD19-062]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
8:15 PM
@ Peterborough Petes
Evinrude (IGA) [MM-MD19-106]
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
9:00 PM-11:00 PM
vs. Barrie Colts Blue
Milliken Mills CC [O-MM-A19-E5]
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
6:15 PM-7:15 PM
Practice
RS
Initiation (Under-7/U7)
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
7:00 PM-9:00 PM
vs. Whitby Wildcats
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:30 PM
@ Ajax-Pickering Raiders
Ajax CC (4) [MP103]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
8:30 PM
@ Barrie Jr Colts
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
9:00 PM-11:00 PM
vs. MD - Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
Centennial [MM-MD19-046]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) A
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Player Development Clinic
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
4:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AA
5:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
7:00 PM-8:00 PM
vs. Newmarket Redmen
Centennial [NV-AA19-015]
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
7:00 PM
@ Richmond Hill Coyotes
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
9:00 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (1) [M313]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
6:30 PM-8:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Centennial [O-MA-AA20-C3]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
7:30 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [MB-MD19-105]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:30 PM-9:00 PM
vs. Richmond Hill Coyotes
Centennial [MP200]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:30 PM-10:00 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
9:00 PM
@ Richmond Hill Stars
Elgin Barrow (East) [O-MM-AA19-B3]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
6:30 PM-8:00 PM
vs. Barrie Jr Colts
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:00 PM-10:00 PM
vs. York-Simcoe Express
Centennial [B207]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
8:00 PM-9:30 PM
vs. Richmond Hill Stars
Mount Joy Arena [O-MP-AA19-A3]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Peewee (Under-12/U12) Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
5:45 PM-7:15 PM
Practice
RS
Peewee (Under-13/U13) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Novice (Under-9/U9)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
RS
Bantam (Under-15/U15) Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:15 PM-8:45 PM
Practice
RS
Minor Bantam (Under-14/U14) Select
8:00 PM-9:00 PM
vs. Barrie Minor Colts
Clatworthy Arena [YS19-BTRS-039]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Goalie Clinic
7:00 AM-9:00 AM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:15 AM-9:45 AM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
12:15 PM
@ Peterborough Petes
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
4:00 PM-5:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Milliken Mills CC [OMHA-PW-AE-A!4]
RS
Initiation (Under-7/U7)
5:00 PM-6:00 PM
vs. Richmond Hill
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
5:15 PM
@ Barrie Jr Colts
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
5:30 PM
@ Kingston Jr Gaels
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
5:30 PM-7:00 PM
vs. Peterborough Petes
Milliken Mills CC [MB-MD19-072]
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
7:00 PM
@ North Central Predators
Rama [M220]
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
7:15 PM-9:15 PM
vs. Kingston Jr Gaels
Centennial [P201]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:30 PM-9:30 PM
vs. Kingston Jr Gaels
RS
Peewee (Under-13/U13) Select
7:30 PM
@ Barrie Major Colts
Allandale Rec (Blue) [YS19-PWRS-008]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
8:30 PM-10:30 PM
vs. Newmarket Redmen
Markham Village [MM-MD19-066]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
9:15 PM-11:00 PM
vs. Kingston Jr Gaels
Centennial [B201]
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
Rep - Novice (Under-9/U9) AA - Leaside Select Invitational
RS - Midget (Under-18/U18) Select - Oshawa Heritage Select Tournament
MD - Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue - Bradford Bulldogs
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
8:00 AM-9:30 AM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
12:00 PM-1:15 PM
vs. Kingston Jr Gaels
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
1:15 PM-2:45 PM
vs. Central Ontario Wolves
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
2:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville Arena (A) [O-A-AE1-Q3-5]
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
2:30 PM-4:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
3:15 PM-4:45 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
6:00 PM-8:00 PM
vs. York-Simcoe Express
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
6:15 PM-7:15 PM
Practice
RS
Initiation (Under-7/U7)
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
7:00 PM-9:00 PM
vs. Clarington Toros
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
7:30 PM-9:00 PM
vs. Aurora Tigers
Centennial [B-MD19-087]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
9:00 PM-10:00 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
9:00 PM-11:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Angus Glen (West) [M-MD19-051]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
9:00 PM-11:00 PM
vs. Richmond Hill Stars
Centennial [MM-MD19-050]
Rep
Midget (Under-18/U18) A
9:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Player Development Clinic
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
4:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AA
5:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Minor Bantam (Under-14/U14) Select
6:30 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [YS19-BTRSa-014]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
7:00 PM
@ Peterborough Petes
Memorial [M260]
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AAA
7:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
6:00 PM
@ Aurora Tigers
Rep
Bantam (Under-15/U15) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AA
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
7:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville Clippers (1) [OMHA-PW-AE-A!5]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
7:30 PM-9:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Centennial [MB-MD19-054]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:30 PM-10:00 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
9:00 PM-10:00 PM
Practice (Details)
MD
Midget (Under-18/U18) MD
9:00 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
9:00 PM-11:00 PM
vs. North Central Predators
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
7:15 PM
@ Central Ontario Wolves
Rep
Bantam (Under-15/U15) AAA
8:00 PM-10:00 PM
vs. Central Ontario Wolves
Centennial [B199]
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:00 PM-9:00 PM
Practice
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
8:20 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 2) [MM-MD19-035]
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 2 Blue
8:45 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [B-MD19-093]
Rep
Bantam (Under-15/U15) AA
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AAA
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Novice (Under-8/U8)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
RS
Minor Peewee (Under-12/U12) Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Midget (Under-16/U16) AAA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AA
5:45 PM-7:15 PM
Practice
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Novice (Under-9/U9)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
6:00 PM
@ Aurora Tigers
RS
Peewee (Under-13/U13) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Atom (Under-11/U11) A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee (Under-12/U12) AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
RS
Bantam (Under-15/U15) Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AE
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) A
7:15 PM-8:45 PM
Practice
RS
Minor Bantam (Under-14/U14) Select
8:00 PM-9:00 PM
vs. Georgina Blaze
Clatworthy Arena [YS19-BTRS-040]
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 2 Blue
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee (Under-13/U13) AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
MD
Midget (Under-18/U18) MD
9:30 PM-10:30 PM
Practice
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:15 AM-9:45 AM
Practice
Rep
Minor Bantam (Under-14/U14) AAA
1:30 PM
@ Clarington Toros
Rep
Novice (Under-9/U9) AA
2:30 PM
@ Richmond Hill Stars
Elvis Stojko [NV-AA19-030]
Rep
Minor Atom (Under-10/U10) AAA
4:00 PM-5:30 PM
vs. Clarington Toros
Rep
Atom (Under-11/U11) AE
4:00 PM-5:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Milliken Mills CC [O-A-AE1-Q3-6]
Select
Minor Novice (Under-8/U8) Select
5:00 PM-6:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Mount Joy Arena [MNVSEL072]
Rep
Peewee (Under-13/U13) AAA
5:00 PM
@ Barrie Jr Colts
RS
Initiation (Under-7/U7)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD
Minor Bantam (Under-14/U14) MD 1 White
5:30 PM-7:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Milliken Mills CC [MB-MD19-081]
MD
Midget (Under-18/U18) MD
6:00 PM
@ Pickering Panthers
Pickering (Delaney) [M-MD19-071]
RS
Atom (Under-11/U11) Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Minor Atom (Under-10/U10) Select
6:30 PM
@ Barrie Minor Colts
Allandale Rec (Blue) [YS19-ATRS-017]
RS
Atom (Under-11/U11) Select
7:00 PM-8:00 PM
vs. Don Mills Mustangs
Rep
Peewee (Under-13/U13) AE
7:00 PM-8:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Milliken Mills CC [OMHA-PW-AE-A!6]
Rep
Midget (Under-18/U18) AAA
7:30 PM-9:30 PM
vs. Kingston Jr Gaels
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 1 White
8:15 PM-10:00 PM
vs. Barrie Colts
Angus Glen (West) [MM-MD19-071]
MD
Minor Midget (Under-16/U16) MD 2 Blue
8:30 PM-10:30 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Markham Village [MM-MD19-043]
MD
Bantam (Under-15/U15) MD 1 White
8:30 PM-10:00 PM
vs. Barrie Colts
Milliken Mills CC [B-MD19-088]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Markham Waxers on Twitter
- and -
Visit Markham Waxers on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from waxers.com on Monday, January 20, 2020 at 10:15 PM